Czekoladki, misie i kwiaty – to typowe prezenty na Walentynki. Niestety, cieszą one raczej kobiety niż mężczyzn. Ci drudzy czasem dostają rzeczy, które mało ich cieszy. Co zrobić, by dać mu coś romantycznego i jednocześnie naprawdę go pozytywnie zaskoczyć?

 

Personalizowana mapa świata

Można na niej zaznaczać wspólne podróże lub miejsca, do których para chciałaby pojechać. Występują w formacie zdrapywanych map czy zestawów ze szpilkami do stylowego zaznaczania odwiedzanych miejsc. Istnieją też firmy, które drukują mapy ukochanych miejsc w formie stylowych, powiększonych grafik. W ten sposób można oprawić zdjęcie miejsca, w którym para się poznała, ulubionej dzielnicy, rodzinnego miasta lub wymarzonego kierunku podróży.

 

Alkohol

Wino będzie można wypić we dwoje, a piwo to ulubiony napój na wieczory spędzane z kolegami. Tym przyjemniej będzie je otworzyć, jeśli na etykiecie znajdzie się zdjęcie chłopaka i zabawna dedykacja. Można zrobić to na kilka sposobów:

  • zamówić skrzynkę personalizowanego wina na stronie z prezentami
  • zamówić same etykiety, zdrapać poprzednie z dowolnego piwa i nakleić własne
  • kupić nosidło na piwo lub stojak na wino z dowolnym tekstem i włożyć do nich zwykłe butelki
  • zamówić niewielką partię bezpośrednio w małym browarze lub lokalnej winnicy
  • grawerowana karafka lub piersiówka z alkoholem

Jak widać, pomysłów na to, jak to zrobić, jest całkiem sporo i nie wszystkie wymagają dużego budżetu.

 

Idealny śrubokręt

Większość mężczyzn narzeka, że romantyczne – zdaniem ich partnerek – prezenty są zupełnie niepraktyczne. To może być wskazówka dla pań, które chciałyby, żeby prezent się rzeczywiście przydał. Istnieją już miejsca, w których można kupić śrubokręt czy młotek z personalizowanym napisem. Jeśli czasu jest więcej, można kupić fajny nóż czy multitool i dodać do niego u grawera własną dedykację. Alternatywnie może to być odnowiony sprzęt po dziadku z dedykowanym napisem.

 

A może autograf?

Dawniej zdobycie autografu ulubionej gwiazdy wymagało wycieczki na drugi koniec Polski i cierpliwego stania w kolejce. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dziś to o wiele prostsze. Na portalach aukcyjnych można kupić pamiątki i zdjęcia podpisane przez piosenkarzy czy aktorów. Oczywiście, autograf Rihanny będzie drogi. Jednak już karta ze zdjęciem jednego z mniej znanych aktorów ze Star Treka czy Star Wars może być początkiem fajnej kolekcji, a kosztuje tylko kilkanaście dolarów. Wystarczy dodać kilka fajnych gadżetów związanych z taką serią jak specjalny portfel czy skarpetki i ciekawy upominek gotowy.

Na polskich portalach z aukcjami można tymczasem kupić płyty i kasety z autografami dawno zapomnianych gwiazd. Być może wśród nich znajduje się ta, której chłopak chętnie słucha w samochodzie czy podczas imprez? Dziś już rzadko dostać można właśnie płyty i kasety, a nagrywanie składanek odeszło w zapomnienie. Właśnie dlatego dla osoby, która ma taki odtwarzacz w samochodzie, samodzielnie nagrana składanka może być miłym i zaskakującym upominkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *