Książka dla wielu z nas wydaje się być bardzo uniwersalnym i przede wszystkim dobrym prezentem. Czy jednak faktycznie tak jest? Zdecydowanie nie w każdym wypadku. Książki choć bardzo pożyteczne, uczą i rozwijają, nie dla każdego są źródłem rozrywki. Wiele osób nie lubi czytać książek i otwarcie się do tego przyznaje. Jeśli zatem mamy zakupić prezent osobie, która na co dzień ich nie czyta, zdecydowanie lepiej odpuścić sobie ten pomysł. Będzie on bowiem zupełnie niepraktyczny. Jeśli dana osoba nie czyta książek, z całą pewnością nie ucieszy się z takiego podarunku. Poza tym książka przeleży na półce i nie będzie z niej żadnego pożytku.

 

Książka zbliżona do zainteresowań

 

Nieco inaczej wygląda sytuacja z osobami, które mają pewne zainteresowania i lubią o nich czytać, choć zazwyczaj nie biorą książki do ręki. Mają jednak ulubionych sportowców, aktorów czy też piosenkarzy, których życiorysy ich zdecydowanie interesują. W takiej sytuacji jak najbardziej warto zakupić książkę takiej osobie. Być może wcześniej oglądała ona dużo filmów na dany temat, a teraz będzie mogła dowiedzieć się jakichś ciekawostek z książki. Trzeba tutaj jednak pamiętać o zasadzie, że to musi być książka naprawdę związana z zainteresowaniami danej osoby. W innym wypadku, zapewne nie zostanie ona nigdy przeczytana.

 

Świetny pomysł na prezent dla osób, które kochają czytać

 

Książki możemy natomiast w hurtowych ilościach kupować osobom, które kochają czytać. Musimy jednak mieć na względzie to, iż każdy lubi czytać coś innego. Dla jednych bardzo ciekawe są dramaty, inne osoby natomiast ich nie tkną, ponieważ wolą jakieś poradniki życiowe, książki i motywacji itp. Nim zatem zakupimy jakąś książkę, powinniśmy na samym początku bardzo dobrze poznać gust danej osoby, być może delikatnie podpytać ją o jej zainteresowania pod tym względem. Możemy również na podstawie posiadanych przez nią książek samodzielnie stwierdzić, które najbardziej się jej podobają. Taki prezent wówczas jest bardzo dobrze przemyślany i dana osoba może czuć się z niego zadowolona.

 

Własna biblioteczka

 

Książka jak prezent jest również bardzo dobrym pomysłem wtedy, gdy ktoś kolekcjonuje książki i stara się stworzyć swoją własną biblioteczkę. Oczywiście taka osoba również może mieć jakieś konkretne upodobania i gatunki, które lubi najbardziej. Być może chce zebrać również jakąś serię książek, która liczy kilkanaście tomów. W przypadku kupowania książki dla takiej osoby, również należy się dobrze rozeznać w temacie. Powinniśmy kierować się w tej kwestii rozsądkiem.

Są również i pożeracze książek, którzy bardzo chętnie czytają różnego rodzaju książki, nie mają konkretnych gatunków, które lubią najbardziej. W takiej sytuacji możemy nieco bardziej wykazać się inwencją i poszukać czegoś, co naszym zdaniem będzie dla takiej osoby interesujące. Tutaj mamy zdecydowanie większe pole do popisu.

Książki lubi wiele osób, choć nie wszyscy. Trzeba zatem dawać je w prezencie tym, którzy faktycznie chętnie je czytają. Powinniśmy również zważać na ich gust i na to, co ich najbardziej interesuje. Dobrze jest również podpytać delikatnie na czym im zależy, by móc bezbłędnie dobra prezent do osoby obdarowywanej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *