Zabawki to najchętniej wybierane prezenty dla dzieci na święta. Wybór jest ogromny i ceny bardzo zróżnicowane. Rodzice mają nie lada wyzwanie, by trafić w gust swojej pociechy i sprawić jej radość. Kryterium wyboru zabawek jest wiek dziecka, jego zainteresowania i płeć. Istnieją zabawki, które ucieszą zarówno chłopców, jak i dziewczynki. Z reguły jednak ich preferencje znacznie się różnią. Chłopcy lubią samochody i inne pojazdy oraz nowinki technologiczne, dziewczynki uwielbiają zabawy w dom i to, co znają z realnego życia. Chcą naśladować mamę, siostrę czy gwiazdę filmową.  W tym artykule podpowiadamy jakie zabawki warto kupić dla dziewczynki, które są najpopularniejsze, a które ponadczasowe.

 

Ponadczasowe zabawki dla dziewczynek

Wśród popularnych zabawek dla dziewczynek są te ponadczasowe, które od wieków sprawiają radość. Mimo że często zmienia się materiał wykonania i  wygląd zabawki to wciąż mają takie samo przeznaczenie i służą podobnym zabawom jak przed laty. Takie zabawki to:

 

Zabawki na prezent

Lalka to zabawka, którą lata temu bawiły się babcie, potem mamy, a teraz ich córki. Kiedyś były głównie lalki szmaciane, potem na przestrzeni lat materiały się zmieniały, aż osiągnięto taki poziom, że lalka wyglądem do złudzenia może przypominać małe dziecko. Posiada też często różne funkcje, które znakomicie naśladują płacz dziecka lub mowę. Czasem potrafi chodzić. Istnieją też lalki typu Barbie, które na wzór dorosłych kobiet można przebierać, czesać, malować. Lalka to wciąż jeden z najlepszych prezentów dla dziewczynki, który pobudzi jej wyobraźnię i wypełni czas świetną zabawą. 

 

Akcesoria dla lalek

Sama lalka w zabawie często nie wystarczy. Ważne są również różne akcesoria dla lalek, które uatrakcyjnią zabawę. Mogą to być zarówno ubranka dla lalek, wózek, butelka, smoczek, czy przybory do jej mycia, jak i czesania. Możliwości jest dużo, a rodzice często są dobrze zorientowani, co jeszcze przydałoby się do zabawy, nawet jeśli samą lalkę już córeczka ma.

 

Domek dla lalek

To marzenie każdej dziewczynki lubiącej bawić się lalkami. Istnieją różne domki, te przeznaczone dla dużych, jak i małych lalek. Niektóre mają gotowe wyposażenie w postaci mebli, inne można kupić bez wyposażenia. Ceny domków różnią się znacznie i są zależne często od materiałów, z jakich domek jest wykonany. Popularne są droższe domki drewniane, jak i tańsze plastikowe, a nawet papierowe. Każdy rodzic więc bez trudu znajdzie coś dla swojej pociechy.

 

Kuchnie i akcesoria do gotowania

Kuchnie z akcesoriami do gotowania to również jedne z najpopularniejszych zabawek dla dziewczynek od lat. Kiedyś były to małe kuchenki, teraz można kupić już takie, przy których dziewczynka może stać i gotować. Można dobrać do takiej kuchni zestawy garnuszków i całe zastawy stołowe. To doskonały prezent, który dostarczy zabawy dziewczynce na długie godziny.

 

Jakie inne popularne zabawki mogą ucieszyć dziewczynkę?

Obecnie bardzo modne i rozwojowe są wszelkie zabawki kreatywne, które nie tylko gwarantują świetną zabawę, ale i uczą oraz rozwijają talenty. Do takich zabawek należą  zestawy malarskie, akcesoria do lepienia z modeliny czy gliny, zestawy do robienia biżuterii dla dzieci, klocki, laptopy edukacyjne, gry planszowe i wiele innych.

To, jakie zabawki dla dziewczynki wybiorą rodzice, powinno być podyktowane potrzebami i zainteresowaniami danego dziecka. Przed dokonaniem wyboru zawsze warto zastanowić się, czy zabawka córce się spodoba. Jeśli rodzice dobrze znają swoje dziecko, intuicja na pewno ich nie zawiedzie i podpowie, co sprawi mu największą radość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *