Dzieci lubią prezenty, a jeszcze bardziej uwielbiają zabawę. Niestety, czasem ciężko wybrać odpowiednią zabawkę, gdyż każdy interesuje się czym innym. Niemniej jednak istnieje kilka w miarę uniwersalnych prezentów, które z pewnością przypadną do gustu każdemu chłopakowi.

 

Zdalnie sterowane pojazdy/roboty

Jednym z najnowocześniejszych prezentów będzie zdalnie sterowany robot lub samochodzik. Urządzeniem tym możemy sterować za pomocą specjalnego kontrolera. W przypadku samochodów mowa tu oczywiście o ruchu w przód i w tył oraz o zakręcaniu. Roboty są dużo bardziej rozbudowane i mogą zarówno chodzić, jak i tańczyć oraz wydawać z siebie dźwięki i poruszać kończynami. Co więcej, niektórymi robotami można sterować także przy użyciu smartfonów, gdzie przy użyciu prostych komend możemy stworzyć pewne sekwencje zachowań. Zabawa ta nie tylko będzie dla dziecka rozrywką, ale także wprowadzi go w świat programowania. Kto wie, może postawimy pierwszy krok pod jego informatyczną karierę?

 

Gry planszowe

Z drugiej zaś strony mamy prezenty, które nie należą do najnowocześniejszych, ale zabawa, którą gwarantują, bardzo często przebija tą, która towarzyszy zabawkom idącym z duchem czasu. Gry planszowe to doskonały prezent nie tylko dla dziecka, ale przy okazji dla nas. Większość gier wymaga do rozgrywki przynajmniej kilku osób, a co za tym idzie, będziemy mogli spędzić razem wieczory, ciesząc się rozgrywką. Młodsze dzieci z pewnością ucieszą się z planszówek z bohaterami z ich ulubionych bajek, starsze natomiast warto wprowadzić w piękny świat Dungeons & Dragons, w którym to samodzielnie będą mogli kreować i prowadzić swoją postać.

 

Klocki Lego

Nie ma chyba bardziej popularnego prezentu dla chłopaka niż klocki Lego. To właśnie na nich wychowują się kolejne pokolenia. Każdego roku firma proponuje nam mnóstwo zestawów nawiązujących do popularnych filmów i animacji. Starsze dzieci z pewnością ucieszą się z klocków z serii Lego Technic, które pozwalają na konstruowanie pojazdów i różnych sprzętów.

 

Nerf Gun

Nerf Gun to nic innego, jak plastikowy pistolet lub karabin, strzelający miękkimi strzałkami, które nie zrobią nikomu krzywdy, ale bez problemu trafią w cele oddalone nawet o kilkanaście metrów. Zabawka ta przeznaczona jest dla dzieci powyżej 8 roku życia. Bardzo często do kompletu dołączane są specjalne tarcze, dzięki czemu chłopcy mogą ze sobą rywalizować o to, kto będzie strzelał celniej.

 

Kulki i tory kulkowe

Ni ma nic piękniejszego od obserwowania kulek poruszających się po specjalnie do tego celu przygotowanych torach. Każdy z nas marzył kiedyś o tym, by zrobić trasę, po której będzie poruszała się kulka lub pojazd. Jeszcze do niedawna było to bardzo trudne, gdyż wymagało wykorzystania wielu materiałów i dużej ilości czasu na skonstruowanie tego. Teraz wystarczy tylko zakupić zestaw złożony z plastikowych elementów i żyłek i możemy zacząć konstruowanie najbardziej wymyślnych torów dla kulek. Zabawa ta rozwija wyobraźnię i zdolności manualne dziecka, a ułożony tor wygląda na tyle efektownie, że może być świetną ozdobą pokoju.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *