Baby Shower to zwyczaj, który przywędrował do Polski z zachodu. Jest to przyjęcie wydawane dla rodziców przez ich najbliższych, w celu świętowania rychłego pojawienia się na świecie ich dziecka. Podczas Baby Shower przyszłym rodzicom wręcza się prezenty, dzięki którym będą mogli sobie oni znacznie lepiej poradzić z przyszłym rodzicielstwem.

 

Baby Shower

Podczas Baby Shower nie może zabraknąć pięknych dekoracji nawiązujących do dziecka, uroczych dodatków, baloników. Oczywiście gościom jednak najbardziej sen z powiek spędza kwestia prezentu. Co warto zakupić przyszłym rodzicom? Co może być dla nich naprawdę niezbędne?

Pomysłów na prezentów tego typu jest oczywiście mnóstwo. Warto jednak przed dokonaniem wyboru zorientować się, czego rodzice faktycznie potrzebują. Można zapytać ich o to wprost, a na pewno chętnie udzielą nam jakichś wskazówek. Można również bardziej dyskretnie zorientować się w kwestii tego co już posiadają, a co jeszcze nie zostało przez nich zakupione.

 

 

Praktyczny prezent

Na Baby Shower można takim przyszłym rodzicom zakupić między innymi pojemnik na pieluchy. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli mieszka się przykładowo w bloku. Brudne pieluchy dziecka można wrzucać do takiego właśnie kosza, a ich niekiedy nieprzyjemna woń się z niego nie ulatnia. Gdy pieluch zbierze się już nieco większa ilość, wówczas można pójść i je wyrzucić. Nie jest to zatem konieczne za każdym razem, gdy dziecko zabrudzi pieluchę. To idealne rozwiązanie dla wszystkich rodziców, ponieważ zazwyczaj jedno zajmuje się dzieckiem, a drugie pracą zarobkową. Nie ma zatem kto za każdym razem pójść do kosza, by wyrzucić pieluchę. Taki specjalistyczny kosz na pieluchy, jest zatem świetnym rozwiązaniem.

 

Fotelik – prezent z wyższej półki

Można pomyśleć również o zakupie fotelika dziecięcego do samochodu. Jest to coś, bez czego dziś żaden rodzic nie może się tak naprawdę obejść. Fotelik jest potrzebny do tego, by bezpiecznie przewieźć dziecko do domu, bez żadnych większych komplikacji. Taki fotelik może kosztować nawet kilkaset złotych, dlatego niekiedy warto się złożyć na niego z kimś jeszcze.

Prezentem na Baby Shower, mogą być także różnego rodzaju ubranka dla dziecka. Warto jednak kupować takie, które maluch założy dopiero za jakiś czas. Przede wszystkim nim dziecko się urodzi, nie wiemy, jaką osiągnie wagę. Może zatem się okazać, że niestety małe ciuszki, które kupimy, nigdy nie zostaną przez niego założone. Poza tym pierwszych ubranek zapas zazwyczaj na samym początku kupują już rodzice.

 

Bujaczek

Możemy pokusić się również o zakup łóżeczka dla dziecka czy też bujaczka. To są rzeczy niezwykle potrzebne w domu przyszłych rodziców. Jednak zdecydowanie najbardziej potrzebny, jest oczywiście wózek. To zdecydowanie większy wydatek, dlatego nie każdy może sobie na niego pozwolić. Jeśli Baby Shower odbywa się w nieco większym gronie, wówczas warto zdecydowanie pomyśleć o tym, by złożyć się na pierwszy “samochód” dziecka. Rodzice na pewno w takiej sytuacji poczują się dość mocno odciążeni pod względem finansowym, a właśnie w tym celu między innymi urządzany jest Baby Shower.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Jak nakładać opłatek na tort - Pomysłowe prezenty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *