Idąc na ślub zazwyczaj dajemy jakiś prezent bądź też kopertę. W zwyczaju jest również to, by sprezentować parze młodej jakieś piękne kwiaty. Oczywiście każdy gość wybiera je z dbałością, licząc na to, iż małżonkowie będą zachwyceni takim podarunkiem. Czy jednak w rzeczywistości tak faktycznie jest? Zazwyczaj niestety nie. Najczęściej nie mają oni wystarczającej ilości wazonów, by wszystkie je pomieścić. Mają także spory problem podczas wesele, gdy wszystko trzeba gdzieś ustawić, przetransportować. Świadkowie mają wówczas pełne ręce pracy, zamiast wspierać parę młodą w zupełnie innych czynnościach. Może być to zatem bardzo miły prezent jednak zważywszy na to, że większość gości decyduje się właśnie na bukiety kwiatów, może być to ostatecznie bardzo kłopotliwe. Poza tym również dla nas często jest kłopotem odbieranie rano kwiatów z kwiaciarni i wiezienie ich w samochodzie tak, by nie zostały naruszone. Warto zatem pomyśleć o innym, być może bardziej praktycznym prezencie, który będzie trwały w odróżnieniu do kwiatów, które po kilku dniach niestety zwiędną.

 

Alkohol

 

Jedną z możliwości, może być jakiś dobry alkohol. Przede wszystkim to prezent bardzo praktyczny, z pewnością młodzi małżonkowie będą chcieli gościć jakichś swoich znajomych i rodzinę wspólnie, być może w swoim nowym domu czy też mieszkaniu. Wówczas jakieś eleganckie wino, dobre whiskey czy też inny trunek, z pewnością się przyda. Taki prezent wygląda elegancko, można go łatwo przewozić, podczas wesela nie ma także większego problemu z jego przechowywaniem.

 

Upominek do domu

 

Zamiast kwiatów możemy także wręczyć małżonkom coś praktycznego do domu. Być może jakiś mały zestaw salaterek, szklanek, kieliszków do wina. To dość tanie rzeczy, a mimo wszystko praktyczne. Takie prezenty nawet po latach są wykorzystywane, dzięki czemu nie zbierają kurzu jak inne bibeloty.

 

Kupon na loterię

 

Dziś wiele mówi się również o tym, by młodej parze dawać w prezencie kupony na loterię, lotto itp. Zazwyczaj to pary same wyrażają chęć przygarnięcia takiego właśnie prezentu, ale można samodzielnie wyjść z taką inicjatywą. Gdy młoda para zaczyna wspólne życie, zazwyczaj nie ma zbyt wiele na start. Dlatego możliwość ustrzelenia jakiejś dodatkowej kwoty może okazać się dla nich idealnym rozwiązaniem. Poza tym tutaj dajemy parze także w pakiecie różne emocje, jak przykładowo ekscytację podczas sprawdzania liczb.

 

Dobra książka

 

Jeśli wiemy, iż para młoda lubi jakieś konkretne rzeczy, przykładowo są miłośnikami książek, wówczas taka opcja również będzie bardzo dobra. Wiele osób inwestuje w swoje własne biblioteczki, zależy im na książkach rzadkich lub pochodzących z jakiejś konkretnej serii. Możemy przed ślubem dowiedzieć się w czym gustują i zaskoczyć ich właśnie w ten sposób.

 

Kino, opera, a może teatr?

 

Ostatnim już pomysłem jest wręczenie im jakiegoś bonu, biletów do kina, do opery itp. Zazwyczaj mamy miliony wydatków, które wydają nam się priorytetowe. Po ślubie większość osób myśli, iż należy wszystko odkładać na swoje wspólne życie. Dzięki takim miłym upominkom, państwo młodzi mogą mieć możliwość wyjścia gdzieś, poznania nowych miejsc, odpoczęcia po całym stresie związanym z przygotowywaniem ślubów.

Opcji jest oczywiście o wiele więcej. Większość z nich jest uniwersalna choć warto mieć także wiedzę na temat tego, co młodej parze może się przydać, w czym gustują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *