Wszyscy lubimy dostawać prezenty, jednak wybieranie ich dla drugiej osoby może wiązać się z wieloma problemami. Podczas podejmowania tego typu decyzji pojawia się wiele dylematów: “czy na pewno się spodoba?”, “czy będzie zadowolona?”, “a co jeśli nie trafię z pomysłem?”. Nie warto jednak skupiać się na pojawiających się wątpliwościach, ale kierować się kilkoma prostymi zasadami. Pierwszą jest oczywiście wybieranie prezentów zgodnie z zainteresowaniami solenizantki. Wtedy mamy niemal stuprocentową pewność, ze wybór przypadnie jej do gustu. Po drugie należy kierować się sercem, zwłaszcza gdy prezent imieninowy wybieramy dla babci. W ten sposób trudno popełnić błąd, a nawet jeśli okaże się, że wybór nie do końca jest trafny, to ukochana babcia doceni starania i nie okaże niezadowolenia. Jak zatem zawęzić krąg poszukiwań?

 

Sztampowe? Wcale nie!

 

Najbardziej popularnym pomysłem są oczywiście kwiaty i słodki upominek. Przez niektórych określany sztampowym, wcale taki przecież nie jest. Która z pań nie lubi otrzymywać kwiatów? Choćby z tego prostego powodu bukiet sprawdzi się doskonale. Do wyboru mamy zresztą cały wachlarz kwiatów: od róż, tulipanów, słoneczników do bogato zdobionych bukietów skomponowanych z kolorowych płatków i wzbogacających wiązankę ozdób. Dla bardziej pragmatycznych solenizantek sprawdzą się zamiast kwiatów ciętych doniczkowe, które z całą pewnością przetrwają znacznie dłużej niż kilka dni. W tej drugiej wersji można je umieścić w ozdobnej doniczce lub po prostu przewiązać kokardą, by wyglądały elegancko. Uzupełnieniem może być oczywiście słodka bombonierka lub ulubione ciastka babci. Świetnym pomysłem jest również upieczenie własnego ciasta. Z takiego prezentu babcia będzie na pewno ogromnie zadowolona, ponieważ w większości przypadków to ona dostarczała słodkie przekąski na rodzinne uroczystości. Kto wie, może znajdzie w końcu swojego następcę, którego sama przecież wychowała?

 

Trochę sentymentu nie zaszkodzi

 

Jeśli nie kwiaty lub słodycze, to można użyć trochę własnej kreatywności i stworzyć wyjątkowy prezent, z pewnością bardzo sentymentalny. Fotografie wspaniale zachowują szczęśliwe momenty z naszego życia i pozwalają do nich wracać w dowolnej chwili. Świetnym pomysłem na prezent z okazji imienin babci może być zatem przygotowanie ramki na zdjęcia lub stworzenie pełnego albumu ze zdjęciami. Oczywiście w sklepach jest wiele tego typu asortymentu i z zakupem gotowego produktu nie będzie najmniejszego problemu, jednak własnoręcznie stworzona ramka lub album z całą pewnością zaskoczą i wzruszą solenizantkę. Podczas doboru zdjęć do albumu można kierować się pewnym kluczem, np. włożyć tam tylko ujęcia z młodości solenizantki albo fotografie uwieczniające spotkania rodzinne w najbliższym gronie. Może to być również prezent poglądowy przez wszystkie lata. Z całą pewnością dostarczy wiele radości i pozytywnych emocji. Dopełnieniem tak sentymentalnego prezentu może być butelka dobrego wina lub nalewki, które pomogą celebrować to wyjątkowe święto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *