Nie od dziś wiadomo, że przyjście na świat małego człowieka wywraca do góry nogami codzienność świeżo upieczonych rodziców. Do miłych tradycji należy wręczanie drobnych upominków dla dziecka podczas pierwszej wizyty u powiększonej rodziny – warto jednak pamiętać, by poświęcić odrobinę uwagi również tej wyjątkowej osobie, która przez dziewięć miesięcy nosiła w sobie nowe życie.

Jaki prezent ucieszy młodą mamę? Bez wątpienia, aby sprawić jej radość i wywołać szczery uśmiech na twarzy, należy skupić się na jej osobistych pragnieniach oraz praktycznych rozwiązaniach. Efektowne, ogromne bukiety kwiatów – mimo że piękne – zwiędną po kilku dniach, zmieniając się w garstkę bezużytecznych, sczerniałych łodyg.

 

Wybór zgodny z charakterem

Na wstępie warto podkreślić, że idealny prezent musi być dostosowany do osobowości obdarowywanej kobiety. Doskonałym upominkiem dla sentymentalnych mam może okazać się biżuteria z grawerem, upamiętniającym dzień narodzin dziecka. Obecnie rynek oferuje bogaty wybór błyskotek o różnorodnej estetyce – w szerokiej gamie rozmaitych ozdób każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Wybrany wisiorek, obrączka czy bransoletka dzięki personalizacji staną się niepowtarzalną pamiątką, jednocześnie pozostając stylowym dodatkiem. Jeżeli młoda mama lubi nosić biżuterię, z pewnością ucieszy ją elegancki drobiazg, wzbogacony wyjątkową datą lub inicjałami maleństwa. Wiele marek wprowadza również produkty dedykowane rodzicom i chrzestnym, udostępniając między innymi zawieszki w kształcie wózeczka, smoczka czy pary malutkich stópek.

Praktyczne mamy, które na co dzień nie przepadają za biżuterią, bez wątpienia ucieszy funkcjonalny podarunek. W takim przypadku świetnym wyborem będzie koszula nocna do karmienia, miękkie nosidełko czy elektroniczna niania, a także każdy inny drobiazg, pomocny w pierwszych miesiącach opieki nad niemowlęciem. Bezpiecznym rozwiązaniem jest również zestaw kosmetyków pielęgnacyjnych. Jeżeli kobieta lubi czytać, odpowiednia książka okaże się strzałem w dziesiątkę – może być poradnikiem, tematycznie związanym z początkami rodzicielstwa lub po prostu dobrą powieścią w ulubionym gatunku, znakomitą na chwilę relaksu.

 

Czas – bezcenny podarunek

Uniwersalnym prezentem, który spodoba się wszystkim mamom, jest możliwość zapewnienia im czasu tylko dla siebie. Każdy rodzic przyzna, że chwile wytchnienia w natłoku nowych obowiązków są na wagę złota, dlatego doskonałym upominkiem może okazać się karnet na relaksujący masaż, bon do ulubionej galerii handlowej, bilet do kina czy wizyta u brafitterki.

Niewątpliwie, jeśli chcemy sprawić rodzicielce radość, naszym najistotniejszym zadaniem powinno być udowodnienie, jak dużą rolę pełni w naszym życiu i jak ważną, wartościową jest osobą. Bez względu na to, na jaki upominek ostatecznie się zdecydujemy, musimy pamiętać, że choć po porodzie życie rodzica koncentruje się głównie na potrzebach dziecka, młoda mama pozostaje kobietą o własnych pasjach, marzeniach i indywidualnym stylu. Często obietnica opieki nad maleństwem, tak by mogła wybrać się na kilka godzin do SPA ucieszy bardziej niż najdroższy prezent.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *