Walentynki, rocznica urodziny, Dzień Kobiet… I tak w kółko. Dużo okazji, mało pomysłów. Mężczyźni często rozpaczliwie szukają pomocy w kupnie prezentu dla swojej żony, partnerki lub matki. Jakie podarunki wybierają najczęściej? Okazuje się, że każda kobieta łatwo może przewidzieć, co dostanie przy najbliższej okazji. Prezenty wybierane przez panów są najczęściej szeroko dostępne, uniwersalne, a przy tym mało oryginalne.

 

1. Pluszowy miś

 

Klasyka. Mały, pluszowy przyjaciel, obowiązkowo trzymający serduszko z napisem “I love You”. To nieodłączny element walentynkowych prezentów i prawie każda z pań otrzymała go chociaż raz w życiu. Czy to od ojca, kolegi z klasy w podstawówce czy też od wieloletniego partnera. Owszem, to urocza pamiątka, ale może powinna jednak zostać na etapie podstawówki. Oczywiście są kobiety, które marzą o kolekcji maskotek, stojących na półce przez następne dwadzieścia lat. Mają one na pewno dużą wartość sentymentalną. Jednak dla większości pań wystarczy jeden miś, który faktycznie ma dla niej jakiekolwiek znaczenie i nie pełni funkcji zbierania kurzu.

 

2. Biżuteria

 

Prezent w większości przypadków wysoce pożądany. Błyszczący pierścionek czy delikatna bransoletka przypominająca o ważnej osobie to zdecydowanie dobry pomysł na prezent. Bardzo cenione są zwłaszcza spersonalizowane grawery. Taki prezent potrafi zostać w pamięci na zawsze, a przede wszystkim jest funkcjonalny. Biżuterię można mieć zawsze przy sobie, jest doskonałym dodatkiem i dopełnieniem codziennej stylizacji. Jednak taki prezent jest też dosyć ryzykowny – trzeba trafić w gust obdarowywanej osoby. Nawet najdroższy i największy diament nie sprawi przyjemności osobie, która nie lubi błyskotek, a złote kolczyki nie przydadzą się osobie, która nie ma przekłutych uszu. Przed sprawieniem tego typu prezentu należy dokładnie poznać kobietę, której chcemy daną rzecz sprezentować lub chociaż zaobserwować jej codzienny styl. Ważne jest przecież to, aby dana osoba patrzyła na prezent i myślała o nas ciepło, a nie żeby schowała go głęboko do szuflady.

 

3. Kwiaty

 

Kolejny klasyczny punkt na liście najpopularniejszych prezentów dla kobiet. Kwiaty dawane “z okazji” i bez okazji – zawsze są mile widziane. Czerwone dla róże a może żółte tulipany? Można także zaszaleć z kreatywnością i do tradycyjnego bukietu dodać też mniej oczywiste kwiaty, jak na przykład słoneczniki lub fiołki. Taki prezent z pewnością zostanie mile przyjęty przez większość kobiet, zarówno tych młodszych jak i starszych. Nieważne, czy dajesz prezent swojej ukochanej, mamie czy siostrze… tylko upewnij się, że jest ona uczulona na jakiś gatunek kwiatów, bo inaczej cała sytuacja mogłaby się skończyć dosyć nieciekawie.

 

4. Kosmetyki i perfumy

 

Bardzo ryzykowna kategoria i w większości przypadków niepolecana. Trudno jest trafić w gust obdarowywanej osoby, problemem może być też reakcja alergiczna i niedopasowanie kosmetyków do typu skóry. Gotowe zestawy sprzedawane w drogeriach zwykle są też odbierane jako kiczowate i sprawiają wrażenie prezentu kupionego na ostatnią chwilę przez kogoś, kto nie miał konkretnego pomysłu. Zapachy to bardzo subiektywna kwestia i perfumy mają się podobać przede wszystkim osobie, która je nosi – to przecież ona spędza ze sobą cały dzień. Wyjątkiem jest sytuacja, w której kupujemy ważnej dla nas kobiecie kosmetyki lub perfumy, które już bardzo dobrze zna i których często używa. Mamy wtedy pewność, że prezent z pewnością będzie trafiony i sprawi przyjemność osobie, której go dajemy. W takim przypadku prezent ten jest wręcz pożądany, gdyż świadczy o tym, że znamy tę osobę bardzo dobrze.

 

5. Bielizna

 

Propozycja zdecydowanie skierowana bardziej do mężczyzn, którzy szukają prezentu dla swojej partnerki i którzy znają ją bardzo dobrze. Dając bieliznę w prezencie należy być bardzo uważnym, ponieważ może być to albo pomysłem cudownym, albo skrajnie okropnym. Seksowna i gustowna bielizna jest zdecydowanie podarunkiem funkcjonalnym, przydatnym i miłym. Każda kobieta lubi czuć się dobrze w tym, w co się ubiera. Dlatego tak istotne jest dobre dopasowanie tego prezentu do gustu ukochanej. Istotnym faktem jest też… znajomość rozmiaru partnerki. Zarówno podarowanie jej zbyt małego jak i zbyt dużego kompletu może skutkować jedynie awanturą i złym samopoczuciem przez kilka najbliższych dni. Lub nawet tygodni. Trzeba mieć więc to na uwadze przed wybraniem się do pobliskiego sklepu z bielizną… i może jednak lepiej postawić na kolejnego pluszowego misia i kwiaty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *