Prezent na rocznicę ślubu rodziców powinien być wyrazem uznania dla długość trwania ich małżeństwa. Wspólny upominek dla obojga z tej okazji powinien być nie tylko dostosowany do wyjątkowej okazji, ale również do wspólnych pasji czy zainteresowań. Rocznicowy prezent nie musi być tylko rzeczą, lecz może być wspólnym przeżyciem, które zostanie w pamięci.

Romantyczny prezent

 

Często im dłuższy staż małżeństwa, tym huczniej obchodzone są rocznice ślubu. Wspólna celebracja rocznicy ślubu rodziców jest świetną okazją do świętowania oraz przeżycia niezapomnianych chwil w gronie najbliższych osób. Prezent rocznicowy powinien dać rodzicom wiele radości oraz podziękować za trud wychowania.
Każde małżeństwo zwłaszcza to z długoletnim stażem potrzebuje romantyzmu. Często proza życia oraz nawał obowiązków jednakowo tych zawodowych, oraz prywatnych powoduje, iż wzajemne okazywanie sobie uczuć schodzi na bardzo daleki plan. Dlatego warto czasem kupić rodzicom taki prezent rocznicowy, który nie tylko oderwie ich od „szarej codzienności”, ale również ukaże im (rodzicom) jak ważni są dla siebie. Dobrym pomysłem na oderwanie rodziców od codzienności jest np.: voucher na weekendowy pobyt w SPA dla dwóch osób. Dzięki takiemu prezentowi rodzice będą mogli nie tylko zrelaksować się podczas różnych zabiegów, lecz także poczuć na nowo bliskość do siebie. Umileniem takiego pobytu dla rodziców na pewno będą różne romantyczne akcenty proponowane przez hotel np.: szampan w pokoju czy śniadanie do pokoju.
Kolejnym romantycznym pomysłem na rocznicowy prezent  dla rodziców jest voucher na kolację do eleganckiej restauracji. Można podkreślić wyjątkowość tej kolacji wynajmując dodatkowo np: skrzypaczkę czy poprosić obsługę restauracji o puszczenie romantycznej muzyki dostosowanej do okazji. Naturalnie, aby kolacja rocznicowa była bardziej romantyczna to powinna odbywać się w półmroku.

Niebanalny prezent

Pomysłów na niebanalny rocznicowy prezent jest wiele. Prezent można nie tylko dopasować do upodobań rodziców, lecz także stażu związku małżeńskiego. Dlatego zwłaszcza na okrągłe rocznice warto zainwestować w niebanalny oraz niematerialny prezent, który rodzice będą bardzo długo wspominać. Pomysły na niebanalny prezent to np:
– kurs tańca- warto ufundować rodzicom w prezencie kurs tanga, którego gorące rytmy spowodują wznowienie wzajemnej bliskości
– wycieczka do innego miasta- warto wręczyć rodzicom voucher na podróż do np: romantycznego Rzymu czy luksusowego hotelu w Zakopanem
– lot w przestworza- lot balonem czy helikopterem będzie bardzo romantycznym oraz ekscytującym prezentem, podczas którego można będzie podziwiać piękne widoki
– rejs luksusowym jachtem- w ramach wycieczki jachtem można nie tylko podziwiać piękne widoki, lecz również zjeść romantyczny posiłek

Spotkanie w gronie rodzinnym

Zdarza się, iż pary chcą świętować rocznicę ślubu w gronie rodzinnym. Najczęściej sytuacja taka dotyczy par z dużym stażem małżeńskim. Można wtedy zorganizować uroczysty obiad bądź kolację dla całej rodziny. Oczywiście, zamiast uroczystego obiadu można zorganizować mini przyjęcia z tańcami oraz DJ-em. Naturalnie przyjęcie z okazji rocznicy ślubu uprzyjemni piękny tort będący słodkim prezentem z okazji rocznicy.
Prezent na rocznicę ślubu rodziców powinien być wyjątkowy, aby w ten sposób uczcić trud związany z wychowaniem dzieci. Należy jednak pamiętać, aby prezent rocznicowy był zgodny z upodobaniami rodziców dzięki temu na pewno sprawi im radość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *