Podobno wręczanie prezentów to frajda nie tylko dla obdarowanego, ale również dla kupującego. Nie ma co ukrywać – każdy oczekuje, że jego prezent wywoła radosny i szczery uśmiech i wiązankę podziękowań. Niestety, nie zawsze wiemy, co kupić, nawet jeśli odbiorca prezentu jest dla nas bliską osobą. Dużą przeszkodę stanowią również finanse – nie zawsze stać nas na drogą elektronikę lub wyszukaną biżuterię. Jak zatem wyjść z twarzą przy wręczaniu prezentu? Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych pomysłów na prezent, których koszt nie przekroczy 100 złotych!

 

Zestaw kosmetyków

 

Nie jest tajemnicą, że każdy z nas używa kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Jeśli chcemy naprawdę zadbać o nasze zdrowie i dobre samopoczucie, powinniśmy sięgać po produkty z możliwie najwyższych półek. Podarowane w prezencie balsamy do ciała, mydła czy olejki do kąpieli na pewno znajdą zastosowanie u każdej dbającej o siebie pani, z kolei wody toaletowe i kremy ochronne sprawdzą się jako prezent dla eleganckiego pana. Cena przeciętnego zestawu kosmetyków wiodących producentów zazwyczaj nie przekracza 50 zł. Kupując kosmetyki, należy jednak kierować się przede wszystkim indywidualnym gustem osoby, którą zamierzamy obdarować.

 

Książka

 

Wbrew powszechnej opinii, jakoby czytelnictwo zanikało w naszym społeczeństwie, książki stanowią nadal jeden z bardziej popularnych pomysłów na prezent. Jest to uniwersalne wyjście z sytuacji – sprawdzi się w praktycznie każdej grupie wiekowej, nie ma znaczenia również płeć ani poziom edukacji danej osoby. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę to zainteresowania odbiorcy naszego prezentu. Może ma własnego ulubionego autora? Jest może książka, o której od dawna marzy, ale nigdy nie wystarcza pieniędzy na sprawienie sobie tej drobnej przyjemności? Te pytania powinniśmy dyskretnie zadać, zanim wybierzemy się do najbliższej księgarni.

 

Rękodzieło

 

Niemal każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że najlepsze są prezenty od serca – za takie na pewno można uznać wszelkiego rodzaju ręcznie robione pamiątki. Mogą to być samodzielnie ozdobione szkatułki, biżuteria czy też kreatywne obrazki. Obecnie na rynku dostępna jest cała masa narzędzi ułatwiających ręczne robótki, w sklepach papierniczych roi się od przepięknych ozdób, które można wykorzystać do przygotowania prezentu. Jednakże należy pamiętać, że na wykonanie prezentu ręcznie potrzebujemy więcej czasu, niż na zakup gotowego produktu. Opcja ta nie jest również odpowiednia dla wszystkich – nie każdy z nas jest urodzonym artystą! Jeśli jednak posiadamy artystyczne zapędy, to koszt ręcznie robionej pamiątki może nie przekroczyć nawet kilku złotych, jeśli postawimy na recykling.

 

Karta podarunkowa

 

Bardzo często zdarza się, że kompletnie nie mamy pojęcia, jaki prezent sprawić bliskiej nam osobie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup karty podarunkowej w wybranym sklepie. Możemy wybrać sobie kwotę, którą przeznaczymy na prezent – nie musi ona przekraczać wcale 50 zł. System kart podarunkowych znany jest już od wielu lat i obecny jest w drogeriach, perfumeriach, a nawet sklepach z elektroniką. Zamiast kupować karty podarunkowe do jednego sklepu, możemy także zdecydować się na vouchery na konkretne usługi, takie jak Spotify, Netflix czy Steam. W ten sposób obdarowywana przez nas osoba może sama dokonać wyboru, dzięki czemu unikniemy nieudanych prezentów.

Obecnie wybór odpowiedniego prezentu nie stanowi już problemu. Z powodzeniem możemy także zaoszczędzić pieniądze, ponieważ ciekawych pomysłów na prezent poniżej 100 złotych jest cała masa. Są to produkty uniwersalne, które na pewno przypadną do gustu każdemu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *