Chyba niemal każdy pamięta z dzieciństwa, iż jednym z największych koszmarów każdych mikołajek było otrzymanie prezentu w postaci skarpetek bądź swetra, którego kolor bądź wzornictwo zupełnie nam nie odpowiadały. W powszechnej opinii odzież uchodzi za najmniej pożądany rodzaj prezentu. Wielu ludzi uważa takie upominki za nudne. Osoba, która daje prezent w postaci swetra bądź skarpetek uchodzi za pozbawioną pomysłowości, a nawet dobrego smaku.

 

Czy jednak każdy upominek w postaci ubrania musi być nieciekawy?

 

Czy powinniśmy w ogóle kupować ubrania na prezent? Jeśli tak, to jakiego typu? Pytanie wbrew pozorom nie należy do łatwych. Obdarowywanie jest czynnością, która dotyczy relacji między ludźmi, a te można w łatwy sposób zniszczyć lub pogorszyć, nawet nie mając takich intencji. Rodzaj prezentu jest swego rodzaju komunikatem dla obdarowanego. Odzienie to element życia codziennego, rzecz związana z praktycznym, przyziemnym życiem, a nie kreatywnością i fantazją. Takie przekonanie jest jednak nadmiernym uproszczeniem. Jak wiemy, projektowanie ubrań ma długą tradycję, a niektóre kreacje uchodzą za prawdziwe dzieła sztuki. Oczywiście, spotykamy się także z ubraniami topornymi i niepasującymi do danych osób. Jeżeli wiemy, iż mamy np. do czynienia  elegantem, to nietaktem byłoby danie ubioru charakterystycznego dla osób ceniących bardziej w tej dziedzinie swobodę.

 

Należy pamiętać, iż kupując lub tworząc prezent, trzeba mieć zawsze na uwadze osobowość i zainteresowania obdarowywanej osoby

 

Dlatego też można zaryzykować twierdzenie, iż w przypadku niektórych ludzi dawanie konkretnego rodzaju ubrań może być strzałem w dziesiątku. Ma to miejsce wtedy, gdy ubranie nie jest zwykłym produktem, ale ma pewną charakterystyczną cechę. Świetnym przykładem może być obdarowanie koszulką z wizerunkiem ulubionego superbohatera dla miłośnika komiksów. Jeżeli znamy kogoś, kto uwielbia żartobliwe upominki, znakomitym pomysłem będzie sprezentowanie mu koszulki z dowcipną sentencją.

Należy wstrzymać się z dawaniem ubraniem w charakterze prezentu osobie, która dała nam do zrozumienia, że nie życzy sobie tego rodzaju upominków. Niektórzy nie przejawiają zainteresowania garderobą. Takie postępowanie byłoby jawnym lekceważeniem i brakiem szacunku. Bywa także odwrotnie. Jeżeli potrafimy samodzielnie szyć, to własnoręcznie uszycie ubrania dla ukochanej osoby lub swoich rodziców może zostać odebrane jako wyraz swojej miłości dla nich.

Każdy przypadek jest indywidualny, a każdy człowiek jest inny. Dawanie prezentów ma bardzo osobisty, intymny charakter. Obecnie na rynku istnieje niezliczona ilość sklepów, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, które oferują odzież dla klientów o każdym typie osobowości. Znajdziemy ofertę dla miłośników militariów, jak i nienagannie skrojonych garniturów. Jeżeli będziemy znać charakter obdarowanej osoby, to podarowanie jej odpowiedniego ubrania, wpasowującego się w jej gusta będzie dla niej komunikatem, iż podchodzimy do niej z szacunkiem i powagą. Sprawi jej to ogromną radość i przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *