Wiele kobiet bardzo marzy o posiadaniu dziecka. Jednak zmierzenie się z wszystkimi obowiązkami gdy przyjdzie już ono na świat, zdecydowanie nie jest łatwe. Dziecku wówczas potrzeba mnóstwa uwagi. Nie potrafi samo o siebie zadbać, dlatego też we wszystkim polega na swoich rodzicach. Mamy jako te karmiące piersią, często zostające również na urlopie macierzyńskim, troszczą się o swoje pociechy całymi dniami. I choć czerpią z tego mnóstwo radości, czasem bywa to również dla nich bardzo męczące. Nie mają bowiem chwili na to by porządnie się wyspać, bez kilku pobudek w ciągu nocy. Poza tym ciężko jest im również wygospodarować chociaż chwilkę dla siebie. Zazwyczaj muszą w wolnym czasie sprzątać w domu, zajmować się praniem czy też gotowaniem. Ich teoretycznie wolny czas, jest zatem bardzo szybko zagospodarowywany.

 

Prezent dla młodej mamy

 

 

Dlatego też dla takiej młodej mamy, która musi mierzyć się każdego dnia z tak trudną rzeczywistością, najlepszym prezentem jest tzw. wychodne. Nie musi być to prezent z jakiejś konkretnej okazji, można po prostu ofiarować takiej mamie ten czas po prostu, by dać jej chociaż chwilę wytchnienia i siłę do dalszego działania. Takie wychodne oczywiście powinno dać mamie się zrelaksować, dlatego też nie może ono trwać pół godziny czy też godzinę. W tym czasie trudno jest bowiem wyjść gdzieś dalej, niż na jakiś spacer. Tymczasem takie mamy chcą po prostu o siebie zadbać. Mają zatem potrzebę by pójść do fryzjera, do kosmetyczki, być może na jakieś zabiegi pielęgnacyjne. Warto zatem zaoferować mamie, że zajmiemy się jej dzieckiem przez trzy czy też cztery godziny. Wówczas będzie ona miała naprawdę nieco czasu na to, by zaplanować sobie jakieś rzeczy dla samej siebie.

 

Odpoczynek i relaks

 

Wypalenie w rodzicielstwie może przyjść bardzo szybko. Małe dzieci wymagają mnóstwa uwagi i jeśli tylko mama na co dzień się nimi zajmuje, ponieważ taka jest w pracy, wówczas dość szybko może stać się ona przygnębiona, przytłoczona swoimi obowiązkami. Taki czas wolny jest zatem dla niej najlepszym momentem, nawet jeśli miałaby przeznaczyć go na długą drzemkę, bez krzyku i potrzeby wstawania do dziecka.

Oczywiście nie zawsze mamy taką możliwość, by ofiarować znajomej mamie kilka godzin. To sporo czasu, a każdy z nas ma na co dzień jakieś obowiązki. Jednak chociażby pół godziny czy też godzina, czasem mogą być zbawienne, jeśli mama chce załatwić jakieś sprawy urzędowe, zdrzemnąć się, być może wybrać się na szybkie zakupy. Może nam się wydawać, że tego czasu jest naprawdę niewiele. Oczywiście trudno się podczas takiego krótkiego odcinka czasu w jakiś sposób zrelaksować. Jednak jak najbardziej można wówczas coś załatwić, a to już wiele znaczy.

Młoda mama nie potrzebuje zatem typowo materialnych prezentów, choć również mogą być one dla niej bardzo miłą niespodzianką. Przede wszystkim jednak bardzo zależy jej na tym, by mieć chociaż chwilę dla siebie. Dzieci absorbują bardzo mocno uwagę, są również płaczliwe. Dlatego czasem każda mama potrzebuje od tego odpocząć i zająć się chociaż na chwilę sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *